Historie

CRA slaví, už 60 let!

Naše společnost letos slaví 60 let. Tolika let se zdaleka každá společnost nedočká. Výročí 60 let od založení je pro firmy hezkým milníkem, který ukazuje, že jejich práce, obor a přístup měly opodstatnění a smysl. A že byly a jsou důležité pro několik generací těch, kdo od nich služby nebo produkty odebírají.

CRA jsou v 60. roce svého života ve výborné kondici, neustále se rozvíjí, modernizují a ve svém oboru se drží na špici.

Vysílače

Naše „zlato“ – vysílače

 

Rozhovory

Hovory z vysílače

Co všechno jste nevěděli o televizním a rozhlasovém vysílání? Už 60 let ho k vám domů doručují České Radiokomunikace (a jejich předchůdci). Moderátor Tomáš Pancíř vyzpovídal zajímavé osobnosti z oblasti pozemního vysílání, které se podílely a podílejí na jeho rozvoji. Mezi zpovídanými najdete například architekta žižkovského vysílače Václava Aulického, experta na historii vysílání Dušana Líšku, současného ředitele CRA Miloše Mastníka a další.

 

Toulky po vysílačích

Oslavte narozeniny CRA pohybem – navštivte 6 hlavních vysílačů a získejte zajímavé ceny.

 

Pražská Žižkovská věž, televizní vysílač a hotel na Ještědu nebo vysílač na Lysé hoře. Jen málokdo z nás si umí představit českou krajinu bez těchto významných staveb, které se pyšně tyčí nad ulicemi měst a vesnic. Přestože jsou to stavby technické, staly se symbolem místa, kde stojí, zdaleka přitahují pozornost. Na první pohled jsou jako nejvýraznější připomínkou šedesátileté činnosti Českých Radiokomunikací, které stojí za jejich provozem i údržbou.

Proto na počest 60. výročí svého založení připravily České Radiokomunikace sérii pochodů k šesti ikonickým vysílačům po celé republice, během nichž budou moci účastníci získat speciální výroční vizitky. Komu se podaří shromáždit všech 6 výročních vizitek, tedy se vyšplhat ke všem 6 vysílačům, může je proměnit v zajímavé ceny.

Série pochodů zároveň slouží nejen jako ohlédnutí se za historií Českých Radiokomunikacích, ale jedná se také o výjimečnou příležitost prozkoumat šest zcela specifických a pozoruhodných lokalit. Výroční vizitky byly totiž vydány k vysílačům na Ještědu, Žižkově, Kleti, Lysé hoře, Pradědu a Svatoboru. Vizitky budou ke koupi v kioscích, chatách nebo recepcích, které v rámci vysílačů nebo jejich okolí fungují. Samotné vysílače a jejich zázemí nebudou speciálně zpřístupňovány. Vizitky není nutné v žádném konkrétním pořadí, posledním výletem by měl ale být výstup na Ještěd nebo pražský Žižkov. Právě na těchto dvou místech budou totiž k vyzvednutí speciální odměny.

Po předložení všech šesti vizitek účastnící získají skládací šňůrkový batoh, láhev a pláštěnku s logem Českých Radiokomunikací. Ideální výbava na další výlety! Zajímavosti o těchto vysílačích se zároveň je možné dozvědět na výstavě, která stojí přímo u Žižkovského vysílače a na 6 výstavních panelech ukazuje historii, informace a zajímavosti o těchto 6 vysílačích. Více o turistických vizitkách se dozvíte zde.

Vizitky spolu s odměnami lze získat od 1. července do konce září nebo do vyčerpání zásob.

Kompletní podmínky